ΕΝΕΡΓΕΙΑ: «Όπου κι αν πας, εδώ παπάς, εκεί παπάς, πού είν’ ο παπάς, πού είν’ ο παπάς;» λέει το γνωστό άσμα.
Όχι, δεν… μεράκλωσε ξαφνικά η στήλη. Το θυμήθηκε γιατί ταιριάζει γάντι με την κυβερνητική πολιτική [του Κώστα Σκρέκα (φωτ.) και του Μαξίμου[ απέναντι στον πρόεδρο της ΡΑΕ Αθανάσιο Δαγούμα.
Μια τον βαφτίζει αντιπρόεδρο, επικεφαλής του κλάδου Ενέργειας, στη νέα υπερ-Αρχή που θα έχει και τα ύδατα και τα απόβλητα, μια πρόεδρο στον ίδιο κλάδο. Την ίδια στιγμή, όμως, κυκλοφορούν στην αγορά φήμες ότι τελικά τον προορίζει για πρόεδρο της υπερ-Αρχής, χωρίς, όμως, να ασχολείται με την ενέργεια αλλά με τη… λάντζα της.