ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ: Με μεγάλες προσδοκίες για τoν τραπεζικό τομέα, και όχι μόνο, έχει ξεκινήσει το νέο έτος, καθώς ο Γενικός Δείκτης έπιασε χθες υψηλό οκτώ ετών, σε μια συνεδρίαση χωρίς μεγάλους ξένους από το Αμέρικα!
Αντίστοιχα, ανοδικό είναι το κλίμα και στις διεθνείς αγορές, παρότι είναι δύσκολο να δει κάποιος σημαντικές αλλαγές στα λεγόμενα «θεμελιώδη» του διεθνούς περιβάλλοντος. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, αλλά ας μην ξεχνάμε και ότι ο Ιανουάριος είναι ο μήνας του ομώνυμου «January Effect».
MYTILINEOS: Για πρώτη φορά η κεφαλαιοποίηση της εισηγμένης έκλεισε χθες πάνω από τα 3 δισεκατομμύρια ευρώ, με τη μετοχή στα ιστορικά υψηλά επίπεδα των 21,08 ευρώ.