PROFILE: Έτοιμη για αλλαγή… κατηγορίας φαίνεται η εισηγμένη, καθώς στο πλαίσιο του τρέχοντος ανοδικού κύματος κατέγραψε χθες, σε μια πτωτική συνεδρίαση, νέο υψηλό πενταετίας, στα 3,79 ευρώ με άνοδο 6,16%.
Η κεφαλαιοποίηση της εταιρείας του Μπάμπη Στασινόπουλου (φωτ.) φτάνει πλέον τα 92,4 εκατ. ευρώ, μια ανάσα από το «όριο» των 100 εκατ. ευρώ, ενώ ιδιαίτερα αυξημένη είναι και η εμπορευσιμότητα σε σχέση με το παρελθόν.
Κάπως έτσι, το ξένο fund που αγόρασε στο πρόσφατο placement ιδίων μετοχών, γράφει μέσα σε πέντε συνεδριάσεις περίπου 10% απόδοση.