ΜΑΝΟΣ: Παρέμβαση με… τιτίβισμα για τα όσα συμβαίνουν στον ΣΥΡΙΖΑ έκανε ο Στέφανος Μάνος, ίσως ο σημαντικότερος εκπρόσωπος του «πούρου» φιλελευθερισμού στη χώρα μας, τουλάχιστον για τους παλαιότερους. Και πήρε θέση υπέρ του συνονόματού του Κασσελάκη!
Πήρε και like από τη Μιράντα Ξαφά, παρεμπιπτόντως, αλλά αυτό δεν είναι ασυνήθιστο. Δεν ξέρουμε αν υπάρχουν πολλά τουίτ του κ. Μάνου χωρίς like από τη φίλη του.
Τι είπε λοιπόν ο πρύτανης του ελληνικού φιλελευθερισμού; «Το πρόβλημα με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι ότι τα ηγετικά στελέχη περιφρονούν τη θέληση των μελών του κόμματος. Τέσσερεις διεκδίκησαν την ηγεσία. Με μεγάλη διαφορά επιλέχτηκε ο κ. Κασσελάκης. Οι τρεις άλλοι διεκδικητές, οι κ. Αχτσιόγλου, Τσακαλώτος και Τζουμάκας, προσβλήθηκαν, θύμωσαν και αποφάσισαν να εγκαταλείψουν το κόμμα που δεν τους ήθελε ως αρχηγούς. Και οι τρεις!