ΑΑΔΕ: Θα διαβάσατε ίσως ότι μόνο 65 «γενναίοι» τόλμησαν, έως την ημέρα που είχαν βγει οι σχετικές πληροφορίες, να αμφισβητήσουν τον ενιαίο τεκμαρτό τρόπο φορολόγησης στους ελεύθερους επαγγελματίες.
Δεν είναι παράξενο, διότι τεχνηέντως είχε ήδη «γίνει γνωστό», από τότε που ανακοινώθηκε ο νέος τρόπος φορολόγησης, που υλοποιεί η ΑΑΔΕ (φωτ. ο Γιώργος Πιτσιλής), ότι όποιος θελήσει να τον αμφισβητήσει, θα πρέπει να περάσει από 40 κύματα.
Η στήλη δεν περίμενε, όμως, ότι σε μια από τις οθόνες της διαδικασίας αμφισβήτησης θα υπάρχουν ερωτήματα για το αν κάποιος ταξίδεψε στο εξωτερικό ή και στο… εσωτερικό, όπου πρέπει να αναφερθεί α) η διάρκεια σε ημέρες, β) ο προορισμός, γ) τα στοιχεία του καταλύματος και δ) το συνολικό ποσό δαπάνης, ήτοι έξοδα μετακίνησης, διαμονής και διατροφής!