Πανιώνιος και ΠΑΣ Γιάννινα ήρθαν ισόπαλοι 1-1

Οι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν με γκολ του Ανσαριφάρντ, αλλά οι Γιαννιώτες ισοφάρισαν με τον Τζημόπουλο.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Σμύρνη με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 43’ με τους συνήθεις ύποπτους. Ο Μασούντ σέρβιρε στον Ανσαριφάρντ και ο Ιρανός άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του Γιάννη Πετράκη έδωσαν φρεσκάδα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από την Αθήνα χάρη στο εκπληκτικό γκολ του Τζημόπουλου στο 79ο λεπτό με σουτ από τα 30 μέτρα, το οποίο βρήκε λίγο και στο κεφάλι του Οικονόμου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΒΛΑΝΤΑΝ ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ, 4-2-3-1): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Φούντας (68’ Μασούρας), Μασούντ, Μπεν (81’ Σαββίδης), Ανσαριφάρντ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ, 3-5-2): Πασχαλάκης, Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Κούτρης, Γαρουφαλιάς (68’ Γιάκος), Κοζορώνης, Ακόστα (62’ Βιδάλ), Ζάιρο, Μαμπουλού (75’ Ναδάλες).