Και οι δύο «Χ»αμένοι στη Κέρκυρα

Οι Φαίακες συνεχίζουν να αγνοούν το τρίποντο για πέντε αγωνιστικές και έτσι ακόμα… φλερτάρουν με τις θέσεις υποβιβασμού, οι δε φιλοξενούμενοι για τρίτο αγώνα δεν κέρδισαν και έμειναν μακριά από την πρώτη πεντάδα.

Κέρκυρα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, σ’ ένα παιχνίδι όπου τα πάντα έγιναν στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 5’ η Κέρκυρα άνοιξε το σκορ με τον Κόντο (είχε σημειώσει και δύο γκολ στις προηγούμενες δύο συναντήσεις των ομάδων πριν από δύο χρόνια), ενώ στο 9’ ο Λε Ταλέκ ισοφάρισε με πλασέ.

Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες με τον Σπίνουλα και τον Λε Ταλέκ, αλλά οι τερματοφύλακες δεν νικήθηκαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο πέραν της αποβολής του Τουράμ (81′) δεν υπήρξε κάποια αξιοσημείωτη φάση που θα μπορούσε να γείρει την πλάστιγγα, υπέρ κάποιας ομάδας.

ΚΕΡΚΥΡΑ (ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, 4-2-3-1): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Ντιμιτρόφσκι, Ζαραδούκας (51’ Γκόμες), Νίκιτς (46’ Ανδρεόπουλος), Σιόντης, Γεωργίου, Κόντος, Ζορμπάς (85’ Ντουάλα), Τουράμ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ, 4-2-3-1): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κατράνης (83’ Μπίτολο), Μπάγκα, Κεϊτά (71’ Κυριακίδης), Λημνιός, Τόνσο, Μπρίτο (59’ Πλατέλλας), Λε Ταλέκ.