Η «Ελληνική Υφαντουργία Α.Ε.» ανακοίνωσε ότι το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 09:00, συνήλθε στα γραφεία της έδρας της, που βρίσκονται στο 42ο χλμ. Ε.Ο Θεσσαλονίκης-Έδεσσας, η Επαναληπτική Τακτική Γενική Συνέλευση των Μετόχων της.
Μετά από αίτημα μετόχου, η συζήτηση του συνόλου των θεμάτων της Γενικής Συνέλευσης αναβλήθηκε για να συνεχιστεί την Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 10:00, στον ίδιο τόπο.
Για την εξ αναβολής Επαναληπτική Τακτική Γενική Συνέλευση, η ιδιότητα του Μετόχου πρέπει να υφίσταται κατά την έναρξη της τέταρτης ημέρας πριν από την ημερομηνία της εξ αναβολής Επαναληπτικής Τακτικής Γενικής Συνέλευσης, ήτοι την 26η Οκτωβρίου 2017.