Η Ελληνική Υφαντουργία ανακοίνωσε ότι κατά τη συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου στις 31/01/2017 και κατόπιν αιτήματος του κου Νάρκισου Γεωργιάδη για την παραίτησή του από τη θέση του Διευθύνοντος Συμβούλου λόγω ανειλημμένων επαγγελματικών υποχρεώσεων, εξέλεξε για την αντικατάστασή του τον Πρόεδρο του Διοικητικού Συμβουλίου, κ. Ιωάννη Ακκά.
Επίσης το Διοικητικό Συμβούλιο συγκροτήθηκε εκ νέου σε σώμα ως εξής:
Ιωάννης Ακκάς, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος, Εκτελεστικό Μέλος
Νάρκισος Γεωργιάδης, Μη Εκτελεστικό Μέλος
Σάββας Μιρλιαούντας, Μη Εκτελεστικό Μέλος
Κωνσταντίνος Βούλγαρης, Ανεξάρτητο, Μη Εκτελεστικό Μέλος
Αικατερίνη Παπάτσα, Ανεξάρτητο, Μη Εκτελεστικό Μέλος