Η Βαράγκης καλεί τους μετόχους της σε έκτακτη γενική συνέλευση, την Τρίτη 6 Δεκεμβρίου και ώρα 13.00, στα γραφεία της εταιρίας επί της Λεωφ. Κηφισίας 38, στο Μαρούσι, με βασικό θέμα συζήτησης την αλλαγή έδρας της εισηγμένης και την αντίστοιχη τροποποίηση του άρθρου 3 του Καταστατικού της.
Σε περίπτωση μη επίτευξης της απαιτούμενης εκ του Νόμου απαρτίας για τη λήψη απόφασης σε οποιοδήποτε από τα θέματα της ημερήσιας διάταξης, η α΄ επαναληπτική συνέλευση θα συνέλθει την Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 13.00 στον ίδιο τόπο και χώρο, και η τυχόν β΄ επαναληπτική συνέλευση, σε περίπτωση εκ νέου μη επίτευξης απαρτίας, την Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου και ώρα 13.00, χωρίς δημοσίευση νεότερης πρόσκλησης.