Η Groupama Ασφαλιστική υποδέχεται στη διευθυντική της Ομάδα τον Κωνσταντίνο Σεμερτζόγλου, αναθέτοντας του τα καθήκοντα του Εμπορικού Διευθυντή.
Ο κ. Σεμερτζόγλου με πάνω από είκοσι χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας στον Ασφαλιστικό Κλάδο, έχει διατελέσει στέλεχος σε ανώτερες θέσεις μεγάλων ελληνικών και πολυεθνικών ασφαλιστικών εταιριών.
Οπως αναφέρει στην ανακοίνωσή της η ασφαλιστική, στα χρόνια της καριέρας του έχει πετύχει σημαντικά αποτελέσματα και έχει συμβάλλει ενεργά στους στόχους των εταιριών μέσω των έργων που διαχειρίστηκε και των ομάδων που ηγείτο.
Ο Γενικός Διευθυντής της Groupama Ασφαλιστικής κ. Χρήστος Κάτσιος δήλωσε σχετικά: «Καλωσορίζουμε τον Κωνσταντίνο στην Διευθυντική μας ομάδα, η άφιξη του οποίου γίνεται μια επετειακή χρονική στιγμή παρουσίας 10 περίπου ετών της Groupama στην Ελλάδα και είμαστε σίγουροι ότι η δική του πολύτιμη εμπειρία και συμβολή θα αξιοποιηθεί ιδανικά ώστε να γίνουμε ακόμη πιο αποτελεσματικοί στην κάλυψη των αναγκών του Έλληνα ασφαλισμένου, αλλά και των συνεργατών μας».