Η ελληνική βιομηχανία αναψυκτικών και 100% φυσικών χυμών Λουξ Μαρλαφέκας συμμετείχε στην 32η Διεθνή Έκθεση Anuga 2013 που διεξήχθη στην Κολωνία στις 5-9 Οκτωβρίου, με στόχο την ενίσχυση της εξωστρέφειας της μέσω των υφιστάμενων, αλλά και νέων εμπορικών συνεργασιών.
Συγκεκριμένα, το περίπτερο της Λουξ επισκέφθηκαν στελέχη εταιριών από πολλές χώρες του κόσμου, αλλά και πλήθος κόσμου που είχαν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν τη μοναδική ποιότητα και γεύση των προϊόντων της.
Επιπλέον, η Λουξ υπήρξε χορηγός της εκδήλωσης «ελληνικός μεζές 2013», που οργάνωσε ο ΣΕΛΕΤΡΟΠΕ με τη στήριξη του Οργανισμού Προώθησης Εξαγωγών (ΟΠΕ).
Στην εκδήλωση αυτή παρουσιάστηκαν νέες γαστρονομικές προτάσεις για την ανάδειξη της ανταγωνιστικής ποιότητας των ελληνικών τροφίμων και ποτών.