Ο Δείκτης Κύκλου Εργασιών στο Χονδρικό Εμπόριο του Β΄ τριμήνου 2020, σε σύγκριση με τον αντίστοιχο δείκτη του Β΄ τριμήνου 2019, παρουσίασε μείωση 21% ενώ σε σύγκριση με τον αντίστοιχο δείκτη του Α΄ τριμήνου 2020 καταγράφει πτώση 11,5%, σύμφωνα με την ΕΛΣΤΑΤ.
Παράλληλα, ο Εποχικά Διορθωμένος Δείκτης Κύκλου Εργασιών στο Χονδρικό Εμπόριο του Β΄ τριμήνου 2020, σε σύγκριση με τον αντίστοιχο δείκτη του Α΄ τριμήνου 2020, παρουσίασε μείωση 19,2%.
* Δείτε αναλυτικά στοιχεία στη στήλη Συνοδευτικό Υλικό.